O lektorech

13.01.2018

Smadar Emor, MA


Smadar pochází  a žíje v Jeruzalémě, je tanečnice, choreografka, performérka a v posledních dvaceti letech rozvinula svoji metodu integrace pohybu a hlasu. Založila centrum Synapsa, zaměřený na multidisciplinární výzkum pohybu, hlasu, terapie a performance.

Akademické vzdělání: Bezalel Academy of Art, dále Rubin Academy of Music and Dance a University of Tel Avive . katedra divadla a performance. Tématem její práce a publikování je Musical Body: Vocal Biography in Voice and Movement Integration.

Smadar se neustále vzdělává a její práce reflektuje vlivy a zkušenosti práce Jerzy Grotowského a jeho rituálního divadla, Maud Robar (Haitian chants), kontaktní improvizace, Feldenkraisovy a Alexandrovy metody ,Continuum movement a Hakomi psychoterapie.

Rena Milgrom

Certified Movement Analyst, Registered Somatic Movement Educator,

Dance-Movement Therapist

Rena žije a pracuje převážně v Praze, kde vede studio DanceLab a vede tříletý vzdělávací program Vědomé Tělo. Jako externí lektorka působí od roku 2012 na Palucca taneční konzervatoři v Dráždanech a jako taneční terapeutka se věnuje pacientům s Parkinsonovou nemocí.  V minulosti se věnovala tancům různých kultur, zejména střední Asie v propojení se súfijskou mystikou a uměním. Má za sebou řadu mezinárodních vystoupení, lektorské i choreografické práce.

V posledních deseti letech se intenzivně věnuje somatickým disciplinám - zejména somatickému umění pohybu a terapii, skrze Bartenieff Fundamentals, Body-Mind Centering a Labanovu analýzu.

Vystudovala Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies v N.Y. a dále prošla výcvikem TANTER (tanečně-pohybové terapie). V současnosti studuje Hakomi psychoterapii a prohlubuje disciplínu Autentického pohybu ( Circle of four).  Praktikuje mindfulness v pohybu - metodu javánského učitele Suprapta Suryodarma.

Se Smadar Emor spolupracuje od roku 2012 a společně vedou vzdělávací aktivity v Izraeli a v Čechách.