Jak se dotýkám krajiny, jak se krajina dotýká mě

Pohybové, dotekové a výtvarné setkání  


13 - 17. 8. 2021

"Jak se dotýkám krajiny, jak se krajina dotýká mě".

Budeme se věnovat somatickému pohybovému tvoření v dopoledním čase a výtvarnému tvoření popoledni, které nás ponese i do krajiny. Rády bychom, aby výtvarné tvoření bylo pokračováním našeho pohybového a tanečního vyjádření, nebo nás do pohybu a k tanci zvalo. Pro čas po večeři chceme vytvořit podmínky pro vaše volné, nebo navazující tvoření. Pohybové, dotekové nebo výtvarné dle vaší chuti. 

Název setkání vyjadřuje nejen zájem o krajinu, v které se ocitneme během setkání, ale i otázku ke vztahu ke krajině uvnitř našich měst a vesnic, v kterých žijeme. A taky jak nám tento vzájemný vztah pomáhá více svobodně a tvořivě jednat v proudu dní.

LEKTORKY:

   Anna Línová: tanečnice

   "Zaujíma ma vytváranie formátov s pohybovými a časopriestorovými pravidlami, v ktorých je možné sa      vyjadrovať slobodne a tvorivo".

   Zuzana Klápšťová: výtvarnice

   "Ráda se potkávám s lidmi různých profesí, které spojuje zájem o umění a tvoření, neboť právě                 kreativní tvoření je nezbytnou a milou součástí mého života."

TÉMATA SETKÁNÍ:

Pátek: Popsaný pergamen:

  • Kůže, která tvoří hranici mezi tím, kým jsme a tím, čím nejsme. Orgán našeho těla, kterým se dotýkáme a prostřednictvím něho dotek přijímáme. Kůže, která píše dopis nám samým. Malba, či kresba přírodním pigmentem a vlastní kůží. (Kaligrafický papír, pigment, kůže)

Sobota: Krajina mého těla a její otisky 

  • Krajina, která se nachází za mou kůží. Zanechává stopy, když chodím, ležím, stojím, spím, ... tančím, nebo křičím? Reliéf, mé stopy, mé myšlenky a jejich otisky v keramické hlíně a okolní krajině. (Keramická hlína)

Neděle: Krajina mé mysli

  • Moje přání, touhy, vize putují časem a prostorem přede mnou. Jak daleko je vítr mé touhy? Batika sluncem, přelet nejen nad krajinou na křídlech hedvábného draka. (Hedvábí, barvy)

Pondělí: Jak se krajina dotýká mě

  • Tiché bytí, či putování krajinou. Co se mě dotklo, co na mě zavolalo? Jak tento dotek otisknu v tanci? Barevné škrobáky, naslouchání a inspirace. Uchovám si tento okamžik. (Velkoformátový papír, škrob, tempera)

MÍSTO:

Komařice 373 14, dům POD JAVORY, č.p 17. https://rezi.dance/

Příjezd je možný v pátek po 16h. Společné setkání začíná večeří v 18h a po ní bude následovat první pohybový blok. Končí se v úterý ráno snídaní.

CENA:

  • Ubytování a celodenní strava: 3 650KČ plná penze 3dny a večeře v pátek a snídani v úterý. Platí se v hotovosti na místě.
  • Materiál: 900KČ. Platí se v hotovosti na místě.

  • Účastnícký poplatek: 3 500KČ zahrnuje lektorné a pronájem sálu. Platí se po skončení setkání na účet.

K účasti na tomto setkání není potřeba žádných speciálních schopností nebo předešlých tanečních, či výtvarných zkušeností. Věříme, že si užijeme nejen aktivní bytí s krajinou, ale i s lidmi a se sebou samými.

Přihláška 

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů - podrobnosti na tomto odkazu.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet