Somatické - pohybové - taneční - dotekové - hlasové

Pravidelné lekce a kurzy 

SOMA CAFFÉ … vaše ranní káva v pohybu

Pondělí 9:00 – 10:00  v této chvíli se nekonají....


SOMA CAFFÉ je hodina vedené pohybové improvizace. Nabízí probuzení prostřednictvím vnímání těla v pomalém a plynulém pohybu a postupně vede k aktivnímu pohybu a tanci. Závěr lekce je věnovaný taneční improvizaci se zadanými pravidly. SOMA CAFFÉ může být vaším dynamickým vstupem do dne.SOMA LABORATOŘ

Úterý 17:30 - 19:00

Lektor: Anna Línová

Cena jedné zkušební lekce: 350 Kč

Zimní semestr: 10. leden – 28. březen 2023 (14. března lekce není)

Cena: 11 setkání za 3.400 Kč

Jarní semestr: 4. duben – 27. červen 2023 (11. dubna lekce není)

Cena: 12 setkání za 3.700 Kč

Oba semestry dohromady 23 setkání za 7.100 Kč

*Semestry můžete zaplatit jednotlivě, nebo naráz.

Platbu za první semestr je potřeba zaplatit do 31. ledna 2023.

Číslo účtu: 2172072173/0800 Česká spořitelna

Zpráva pro příjemce: SOMA Laboratoř 2023

Pohybová lekce, která poskytuje časový prostor pro vnímání vlastního těla a myšlení a sledování jejich pohybových zájmů. V lekci pracujeme s konkrétním tématem z anatomie fyziologie nebo ontogeneze člověka, které zpracováváme pomocí doteku, práce s představou, partnerem a pohybem. Obecním tématem setkání je hledání odpovědi na otázku: jak jednat svobodně a tvořivě v zadaném formátu a v společně sdíleném prostoru?TĚLE/SNĚNÍ: Somatické cesty v pohybu s Renou Milgrom

JARO: 22.3. - 14.6. 2023

Středy 18:30 – 20:00

Přihlásit se můžete přímo v rozvrhu nebo na renadance@gmail.com

Lektorka: Rena Milgrom

Jednotlivá lekce: 350 Kč

Kurz 12 setkání: 3600,- Kč (skupina 8-10 lidí)

Platbu posílejte prosím na účet: ČSOB 181735160/0300, heslo: název kurzu.

Těle/Snění  neboli Embodiment je tvořivá pohybová laboratoř. Lekce jsou vedeny pozvánkami do tělesněného vnímání, tázání  a odpovědí vyvstávajících v přítomnosti.  Zahřátí těla na začátku lekce čerpá z  Laban/Bartenieff pohybových studií , Body-Mind Centeringu a následně tělo přechází do pohybové poezie, reflektující smyslové vjemy, pocity, asociace. 

V každém je tato schopnost ukryta, pokud dáme prostor této neustále se měnící pozornosti a jejímu tělesnění. Tato pohybová praxe nám pokaždé odkrývá nové vjemy, neb každý okamžik je novým gestaltem našeho momentálního rozpoložení, míry energie, podnětů a pozornosti. Na lekcích budete překvapovat sami sebe a vaše kompetence budou vždy podpořeny.


AUTENTICKÝ POHYB  (Authentic Movement)

Čtvrtek 17:15 - 19:15 

Lektorka: Rena Milgrom

max 8 – 10 účastníků

Platbu prosím na účet: ČSOB 181735160/0300, do zprávy pro příjemce vložte název kurzu

Přihlásit se můžete v rozvrhu přes Reservio nebo pište na renadance@gmail.com


Autentický pohyb je specifická disciplína v oblasti tanečně-pohybové terapie a praxe Mindfullness. Pohybová meditace zaměřená do nitra, kde nasloucháme svému tělu a impulzům, které přicházejí. Dovolujeme pak, aby se pohyb spontánně odvíjel. Tělo promlouvá v přítomném okamžiku. Proces probíhá se zavřenýma očima a odvíjí se aktivně formou imaginace a expresivity s účastí svědka. Učíme se kultivovat vědomou pozornost jak toho, kdo se pohybuje, tak aktivního svědka. Autentický pohyb vychází jednak z konceptu jungiánské aktivní imaginace, tak z buddhistické psychologie a praktikuje se po celém světě. Proces je hluboce transformativní a jeho praktikování vynáší na povrch nevědomé procesy, které se následně vědomě verbálně zpracovávají.

Pro koho je Autentický pohyb určen? ..... právě pro Tebe, chceš-li se setkat sám(a) se sebou a proměnit vnitřního kritika na vnitřního přítele a podporovatele.  Autentický pohyb je  cestou k vlastní důvěře, sebepojetí, k vlastní autonymitě, ale také cestou proti vyhoření, zpracovávání traumatu, a celkovému wellbeingu.  Více o AP najdete v mých článcích na webu somatika.cz.

Facilituje Rena Milgrom - Tanečně-pohybová terapeutka, CMA, RSME (česky i anglicky)


Storno podmínky:

  • Rezervace na semestrální kurzy je závazná po uhrazení částky. V případě, že se nebudete moct účastnit je potřeba za sebe najít náhradníka.
  • Přihlášky na víkendové a celodenní workshopy je možné stornovat nejpozději 14 dnů předem.
  • Týdenní programy nejpozději 6 týdnů předem z důvodu zajišťování ubytovacích a stravovacích kapacit.
  • Individuální hodiny a otevřené lekce je možné bez závazku zrušit 24 hodin předem.
Kudyznudy.cz - tipy na výlet