Somatické - pohybové - taneční - dotekové - hlasové

Pravidelné lekce a kurzy 

SOMA CAFFÉ s Annou Línovou pondělí a středy 9:00 - 10:00

SOMA Laboratoř s Annou Línovou úterý 17:30 - 19:30

TĚLE/SNĚNÍ: Somatické cesty v pohybu s Renou Milgrom středy 18:30 - 20:00

AUTENTICKÝ POHYB s R. Milgrom +  Improvisational Flow s M. Fagan čtvrtky 17:15 - 19:15

SOMA CAFFÉ ... vaše ranní káva v pohybu

Pondělí a středy 9:00 – 10:00 

Cena lekce: 250Kč

Přihlášky: anna.linova@seznam.cz 

Lektor: Mgr.art Anna Línová, slovenská tanečnice, dotekový terapeut, specialista vývinového pohybu dětí (IDME)¨¨

SOMA CAFFÉ je hodina vedené pohybové improvizace. Nabízí probuzení prostřednictvím vnímání těla v pomalém a plynulém pohybu a postupně vede k aktivnímu pohybu a tanci. Závěr lekce je věnovaný taneční improvizaci se zadanými pravidly. SOMA CAFFÉ může být vaším dynamickým vstupem do dne.SOMA LABORATOŘ

Úterý 17:30 - 19:30

Cena 14 vstupů: 5000KČ

Cena zkušební lekce: 350 Kč

Přihlášky: anna.linova@seznam.cz

Lektor: Mgr.art Anna Línová, slovenská tanečnice, dotekový terapeut, specialista vývinového pohybu dětí (IDME)

Somatická lekce, která poskytuje prostor pro vnímání vlastního těla a mysli v pohybu a v doteku s partnerem. V lekci pracujeme s konkrétním tématem z anatomie, fyziologie nebo ontogeneze člověka. Vybrané téma je pak východiskem pro zkoumání a následně pro taneční improvizaci.

Obecním tématem setkání je hledání odpovědi na otázku: jak jednat svobodně a tvořivě v zadaném formátu a v společně sdíleném prostoru?TĚLE/SNĚNÍ: Somatické cesty v pohybu

 Středy 18:30 – 20:00

Lektorka: Rena Milgrom

cyklus 28.1. - 27.4.  13 lekcí -  3900,- Kč (skupina 8-10 lidí)

cyklus 15.5. - 26.6.   7 lekcí - 2.200,- Kč (skupina 8-10 lidí)

Přihlásit se můžete na: renamilgrom@gmail.com

Platbu posílejte prosím na účet: ČSOB 181735160/0300, heslo: název kurzu.

Těle/Snění  neboli Embodiment je tvořivá pohybová laboratoř. Lekce jsou vedeny pozvánkami do tělesněného vnímání, tázání  a somatických odpovědí  Zahřátí těla na začátku lekce čerpá z  Laban/Bartenieff pohybových studií , Body-Mind Centeringu a následně tělo přechází do pohybové poezie, reflektující smyslové vjemy, pocity, asociace. V každém je tato schopnost ukryta, pokud dáme prostor této neustále se měnící pozornosti a jejímu tělesnění. Tato pohybová praxe nám pokaždé odkrývá nové vjemy, neb každý okamžik je novým gestaltem našeho momentálního rozpoložení, míry energie, podnětů a pozornosti.


Autentický pohyb (Authentic Movement) + 

Improvisational Flow

Čtvrtek 17:15 - 19:15

Začínáme 1.2. Impro Flow , 8.2. Authentic Movement.... = cyklus 11 lekcí, kdy bude střídavě probíhat Autentický pohyb s Renou Milgrom a tanečně-pohybová improvizace s Marketou Fagan (USA).

data Autentického pohybu: 8.2., 22.2., 14.3., 28.3., 11.4.

data Impro Flow: 1.2., 15.2., 29.2., 7.3., 21.3. 4.4.

Můžete chodit za zvýhodněnou cenu na obojí, nebo si vybrat 6 lekcí Impro Flow (Kč 2400,-) či 5 lekcí AM (Kč 2000,-) - vždy 2 h/lekce

Celý cyklus dvouhodinových 11 lekcí (120 min): Kč 4000,-.

Lektorky:

  • Marketa Fagan, Mgr.Art je mladá profesionální tanečnice, performerka, choreografka a lektorka improvizovaného tance a somatického pohybu. Pochází z N.Y., vystudovala tanec v Londýně, má české kořeny, a teď je tady. Vidět ji tančit a zažít její provázení je jako zažívat poezii všemi svými buňkami. Ocitnete se v opravdovém plynutí.

Platbu prosím na účet: ČSOB 181735160/0300, do zprávy pro příjemce vložte název kurzu a výběr lekcí.

Přihlášky: renadance@gmail.com


Přihlášení přes formulář

Autentický pohyb je specifická disciplína v oblasti tanečně-pohybové terapie a praxe Mindfullness. Pohybová meditace zaměřená do nitra, kde nasloucháme svému tělu a impulzům, které přicházejí. Dovolujeme pak, aby se pohyb spontánně odvíjel. Tělo promlouvá v přítomném okamžiku. Proces probíhá se zavřenýma očima a odvíjí se aktivně formou imaginace a expresivity s účastí svědka. Učíme se kultivovat vědomou pozornost jak toho, kdo se pohybuje, tak aktivního svědka. Autentický pohyb vychází jednak z konceptu jungiánské aktivní imaginace, tak z buddhistické psychologie a praktikuje se po celém světě. Proces je hluboce transformativní a jeho praktikování vynáší na povrch nevědomé procesy, které se následně vědomě verbálně zpracovávají.

Pro koho je Autentický pohyb určen? ..... právě pro Tebe, chceš-li se setkat sám(a) se sebou a proměnit vnitřního kritika na vnitřního přítele a podporovatele.  Autentický pohyb je  cestou k vlastní důvěře, sebepojetí, k vlastní autonymitě, ale také cestou proti vyhoření, zpracovávání traumatu, a celkovému wellbeingu.  Více o AP najdete v mých článcích na webu somatika.cz.

Facilituje Rena Milgrom - Tanečně-pohybová terapeutka, CMA, RSME (česky i anglicky)


Storno podmínky:

  • Rezervace na semestrální kurzy je závazná po uhrazení částky. V případě, že se nebudete moct účastnit je možné za sebe poslat náhradníka, nebo si lekci nahradit v jiný termín.
  • Přihlášky na víkendové a celodenní workshopy je možné stornovat nejpozději 14 dnů předem.
  • Týdenní programy nejpozději 6 týdnů předem z důvodu zajišťování ubytovacích a stravovacích kapacit.
  • Individuální hodiny a otevřené lekce je možné bez závazku zrušit 24 hodin předem.
Kudyznudy.cz - tipy na výlet