english version                                                   

My Body is My Voice


Art * Research * Somatic Therapy * Performance * Ritual * Mindfulness

Unikátní  česko-izraelský projekt metody Voice in Movement Integration. Je otevřen všem kdo mají zájem po dobu týdne systematicky tvořit a zkoumat zadaná témata  rituální formou . Všem kdo pracují s pohybem/tělem/hlasem ale i těm, kdo chtějí svůj hlas otevřít a kultivovat umění bdělé pozornosti. 
Naše osobní příběhy budou sloužit jako materiál pro konečnou kompozici. Proces je uměleckého i terapeutického rázu a nakonec vykrystalizuje v jevištní-umělecký počin.
Hlas v pohybové integraci je proces, který rekonstruuje základní vztahy mezi dechem, pohybem a hlasem. Tento vztah uvolňuje uzdravující sílu, tvořivou energii, vitalitu a spontaneitu. Zavede nás zpět k pradávnému vnitřnímu hlasu, propojí nás s nevědomými procesy a s kolektivními kořeny. Jako "evoluce pozpátku" obnoví vědomou úroveň a způsoby vyjádření, které nám byly přístupny během osobní a kolektivní pre-lingvistické éry. 
S využitím rytmů vyneseme na povrch řadu charakterů dřímajících v našem nitru - od popřených emocí po archaické vzpomínky. Hlasem a somatickými přístupy se dotkneme skeletálního, orgánového a fluidního systému, jež slouží k prociťování rezonance, vibrací a zvuků. Kombinace těchto systémů ovlivní kvalitu vnímání, tonálních barev a ztělesněného hlasu.
Metodika letní školy vychází ze somatických přístupů (Labanovy pohybové analýzy, Bartenieff Fundamentals, BMC) a Voice-Movement Integration inspirované prací Jerzy Grotowskeho a Maud Robart.


Lektoři letní školy My Body is My Voice :

Program My Body is My Voice 2021


Termín: 8-15.8.  2021
Místo konání: Statek U Vlachů, Trstěnice u Litomyšle

Příjezd: 8.8. v 16-18  h - večeře v 18 h, program 19-21 h

Konec: 15.8. obědem - ve 14 h

Délka programu:  7 - 8 h denně

 • Snídaně
 • Ranní probouzení v rytmu a hlase (Hearn)
 • Dopolední blok: somatické vnímání, pohyb, tvorba (Rena)
 • Oběd 
 • Odpolední blok: zkoumání hlasových možností, hlasové obrazy a kompozice, integrace těla a hlasu, analýza,  (Smadar)
 •                 Večeře 
 • Večerní blok : diskuze, reflexe, healing circle, promítání tématických filmů

Ceny:       

 • workshop: 350 EUR nebo ekvivalent v korunách 
 • poplatek za sál + ubytování : Kč 2900,-
 • Strava: gourmé veganská  (vaří Světlana Synáková - Good Karma catering) 
 • 3x denně -                   Kč 2950,-

Způsob a podmínky úhrady: 

 • Zálohu Kč 4000,- je třeba zaplatit do 20.7. 2021
 • Doplatek  je nutno uhradit v hotovosti na místě.
 • Číslo účtu: ČSOB 181735160/0300, do poznámky uveďte MBMV
 • Záloha je nevratná, je však přenosná, pokud najdete za sebe vhodnou náhradu. Uhrazená částka  je návratná do 6 týdnů před zahájením akce (80%). Pokud by nastala situace, že po zaplacení zálohy i doplatku by se kurz  nekonal vzhledem k nedostatku účastníků, či vládním omezením, pak bude celá částka navrácena zpět na účet plátce.

Doprava: Trstěnice u Litomyšle - vlakem či busem, nelépe do České Třebové nebo do Svitav a odtud busem. Můžeme také zajistit dopravu taxi z Č. Třebové. Pokud máte auto a můžete nabídnout spolujízdu, uvítáme!

Něco o prostoru a místě: Klasický opukový statek se dvorem leží v klidném koutě Trstěnic a jeho majitelé Arthur a Stephanie Glasner ho postupně kultivují.  Prostory jsou jednoduché, funkční a mají atmosféru. Ubytování se nabízí ve sdílených pokojích (pro 4-6) a v na míru vyrobených jurtách/stanech pro 4. Luxusem je zde velký pracovní sál s baletizolem ze zrekonstruované sýpky. Kolem jsou lesy, louky, stromy a ve vesnici je obchod COOP i krásná pivnice.

Upozornění: On-line přihlášením udělujete souhlas ke zpracování osobních údajů. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s GDPR. Více informací