english version                                                     letos již obsazen!

My Body is My Voice


Art * Research * Somatic Therapy * Performance * Ritual * Mindfulness

Unikátní týdenní česko-izraelský projekt metody Voice in Movement Integration. Je otevřen všem kdo mají zájem po dobu týdne systematicky tvořit a zkoumat zadaná témata  rituální formou . Všem kdo pracují s pohybem/tělem/hlasem ale i ti, kdo chtějí svůj hlas otevřít a kultivovat umění bdělé pozornosti. 
Naše osobní příběhy budou sloužit jako materiál pro konečnou kompozici. Proces je uměleckého i terapeutického rázu a nakonec vykrystalizuje v jevištní-umělecký počin.
Hlas v pohybové integraci je proces, který rekonstruuje základní vztahy mezi dechem, pohybem a hlasem. Tento vztah uvolňuje uzdravující sílu, tvořivou energii, vitalitu a spontaneitu. Zavede nás zpět k pradávnému vnitřnímu hlasu, propojí nás s nevědomím a s kolektivními kořeny. Jako "evoluce pozpátku" obnoví vědomou úroveň a způsoby exprese, které byly přístupny během osobní a kolektivní pre-lingvistické éry. 
S využitím rytmů vyneseme na povrch řadu charakterů dřímajících v našem nitru - od popřených emocí po archaické vzpomínky. Hlasem a somatickými přístupy se dotkneme skeletálního, orgánového a fluidního systému, jež slouží k prociťování rezonance, vibrací a zvuků. Kombinace těchto systémů ovlivní kvalitu vnímání, tonálních barev a ztělesněného hlasu.
Metodika letní školy vychází ze somatických metod (Labanovy pohybové analýzy, Bartenieff Fundamentals, BMC) a Voice-Movement Integration inspirované prací Jerzy Grotowskeho a Maud Robart.


Lektoři letní školy My Body is My Voice :

Program My Body is My Voice 2019


Termín: 4-9. 8.  (5 dnů)
Místo konání: Statek U Vlachů, Trstěnice u Litomyšle

Příjezd: neděle večer (4.8.2019) 16- 20 h; večeře + uvítací rituál

Délka programu:  7 - 8 h denně

 • Snídaně
 • Ranní probouzení v rytmu a hlase (Hearn) 
 • Dopolení blok: somatické vnímání, pohyb, tvorba (Rena)
 • Oběd 
 • Odpolední blok: zkoumání hlasových možností, hlasové obrazy a kompozice, integrace těla a hlasu, analýza,  (Smadar)
 •                 Večeře 
 • Večerní blok : diskuze, reflexe, healing circle, promítání tématických filmů

Ceny:       

 • workshop, poplatek za sál + ubytování  5 nocí : Kč 8900,-
 • Strava: vegetariánská  3x denně - Kč 320/den

Způsob a podmínky úhrady: 

 • Zálohu Kč 3900,- je třeba zaplatit do 30.4.2019
 • Doplatek 5000,- je nutno uhradit do 15.6. 2019
 • Číslo účtu: ČSOB 181735160/0300, do poznámky uveďte MBMV
 • Záloha je nevratná, je však přenosná, pokud najdete za sebe náhradu. Uhrazená částka  je návratná do 6 týdnů před zahájením akce (80%). Pokud by nastala situace, že po zaplacení zálohy i doplatku by se kurz  nekonal vzhledem k nedostatku účastníků, pak bude celá částka navrácena zpět na účet plátce.
 • Poplatek za stravu bude zaplacen na místě v hotovosti

Doprava: Trstěnice u Litomyšle - vlakem či busem, nelépe do České Třebové a odtud busem. Můžeme také zajistit dopravu taxi z Č. Třebové. Pokud máte auto a můžete nabídnout spolujízdu, uvítáme!

Něco o prostoru a místě: Klasický statek se dvorem leží v klidném koutě Trstěnic a jeho majitelé Arthur a Stephanie Glassner ho postupně kultivují na centrum umění a vědomého společenství. Prostory jsou jednoduché, funkční a mají atmosféru. Bydlíme ve sdílených pokojích (pro 4-6) a v na míru vyrobených jurtách pro 4. Luxusem je zde velký pracovní sál s baletizolem ze zrekonstruované sýpky. Kolem jsou lesy, ve vesnici je obchod i krásná pivnice.

Upozornění: On-line přihlášením udělujete souhlas ke zpracování osobních údajů. Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s GDPR. Více informací